Гормональний кайф

103

У сучасному суспільстві майже кожна людина залежить від чого-небудь. Так уже повелося, що більшість людей на запитання про найбільш поширені людські залежності перераховують куріння, наркоманію, алкоголізм і тд. Натомість адреналінова залежність відома не так сильно, як інші вище вказані. Та й зрештою, наслідки у неї на перший погляд і не такі страшні.

Однак якраз і небезпечна адреналінова залежність тим, що про неї мало знають і рідко пов’язують з нею певні захворювання і негативні стани особистості.

 Гормональний кайф

Гормон адреналін виробляється клітинами мозкової речовини надниркових залоз. При попаданні адреналіну в кров практично всі органи реагують на нього змінами в діяльності.

Визначити викид адреналіну можна по прискоренню пульсу, підвищенню артеріального тиску, звуженню судин шкіри, органах черевної порожнини, слизових оболонок і скелетної мускулатури. Серце спочатку починає битися прискорено, а потім сповільнюється. Адреналін дуже важливий для організму, так як в небезпечних і важких ситуаціях він мобілізує всі сили організму для захисту або уникнення небезпеки.

Адреналінова залежність

Адреналінових «наркоманів» досить багато, але вони самі можуть про це не знати. На перший погляд їх неможливо визначити. Однак підозра на адреналінову залежність повинна з’явитися тоді, коли людина стала активним отримувачем гострих відчуттів.

lyjnik_1

Посилене серцебиття, прискорене дихання і гіпервентиляція легенів викликають відчуття ейфорії, яке може тривати годинами. Звичайно ж, зазнавши такої ейфорії один раз, організм буде бажати знову повернутися в цей незвичайний стан. Оскільки розпочинається так звана «ломка». Тобто бажання отримати чергову велику дозу адреналіну і повернутися у стан ейфорії.

Розвиток адреналінової залежності автоматично відносить на другий план всі інші сфери життя. Це стосується і роботи, і спілкування, і сім’ї. Доза адреналіну – ось що стає головним та незамінним.

Потреба в адреналіні стає практично невід’ємною. Такий «наркоман» хоч і не відчуває ломки, проте звикає до адреналіну на психологічному і фізіологічному рівнях. А це ще серйозніше фізіологічної залежності.

Адреналінова залежність може викликати проблеми серцево-судинної системи (занадто велика кількість адреналіну змушує серце працювати в прискореному режимі), і травми скелета, і можливі розлади вестибулярного апарату. Та найбільшого впливу зазнає нервова система людини. Вона втрачає надзвичайно багато нервових клітин завдяки страху та переживанням.  Це все загалом може призвести до психічного виснаження, яке лікують у психоневрологічних диспансерах.

Причини адреналінової залежності

  1. Бажання незвичайних відчуттів після того, як вони були отримані кілька разів.
  1. Адреналінова залежність може бути викликана роботою. Зрозуміло, що такі професії, як пожежник, льотчик, поліцейський, військовий, спортсмен без адреналіну не існують.
  1. Слабка самооцінка і комплекси. Іноді людина намагається подолати свої комплекси за допомогою чогось незвичайного.

Як позбутися від адреналінової залежності? Цілком імовірно, що так само, як і від будь-якої іншої – треба намагатися утримуватися від ситуацій, які несуть сплеск адреналіну. Іноді, в особливо важких випадках, адреналінову залежність доводиться лікувати у психотерапевта.

ЗДОРОВИХ ВАМ ЕМОЦІЙ!1 Комментарий
  1. Станислав Владимирович 4 года ago

    Ну неплохо пишет девочка. Но этот украинский язык. Хоть убейте все портит.
    Снежана, задумайтесь!

Оставить комментарий

Связаться с нами

Напишите нам если у вас возник вопрос или предложение.

Отправляется...
Ведение блога – жизненная необходимость или дань времени. Вести онлайн дневник или блог стало очень популярным занятием. Коллективные блоги объединяют людей разных сфер деятельности и интересов. Можно также завести блог и делиться в нем интересными мыслями, своим мнением по воду тех или иных событий. Кто ведет блоги? Очень часто их ведут творческие люди: дизайнеры, фотографы, стилисты, музыканты, писатели, журналисты, звезды, а также мамы, которые спешат поделиться своим опытом в вопросах воспитания детей. Сообщество творческих людей объединяет как ценителей хендмейд изделий, так и мастеров со всего мира. Здесь часто проводятся конкурсы. Видео блоги стали набирать немыслимую популярность, в них видео блогеры делятся полезными советами, мастер-классами. Модные блоги и известные блогеры все больше интересуют СМИ, которые публикуют цитаты, мысли людей, буквально «живущих» в сети Интернет. Зачем нужны блоги? Очень часто создать блог человек решает для достижения своей цели: признание, популярность, общение и поиск работы. Современные IT технологии дают возможность все это осуществить.

Авторизация

или    

Забыли пароль?